خانه / اسلایدشو / ارزش پولی قابلیت اطمینان چقدر است؟

ارزش پولی قابلیت اطمینان چقدر است؟

ارزش پولی قابلیت اطمینان چقدر است؟

مترجم : رزگار جهاندیده

 آیا می دانید قابلیت اطمینانی واحد تولیدی شما چقدر ارزش دارد ؟ اگر نه، خوب است که بدانید ۱ ٪ افزایش یا کاهش قابلیت اطمینان چقدر می ارزد؟ در اینجا چند روش وجود دارد که به ما کمک می کند چگونه ارزش قابلیت اطمینان را بسنجیم.

همچنین ببینید : 

۱ . قابلیت اطمینان مناسبتر است که در گلوگاه های (Bottleneck) تولیدی فعلی اندازه گیری شود. برخی مواقع گلوگاه ها بسته به نوع محصول در جریان تغییر می کند اگر چنین است، پیشنهاد این است که حیاتی ترین جریان های محصول خود را در نظر بگیریدو ۳-۴ سناریو  با استفاده از گلوگاه های این محصولات ایجاد کنید.

۲ . قابلیت اطمینان از طریق OPE (کارایی کلی تولید ) اندازه گیری می شود ، برخی ممکن است مفهوم OEE را استفاده کنند، اما OEE گمراه کننده است ، زیرا برخی از ضرر و زیان ها  مربوط به ساخت و تولید/فرآیند هستند و تنها مربوط به تجهیزات نیستند ، بنابراین ما ازمفهوم OPE استفاده می کنیم.

قابلیت اطمینان از طریق OPE (کارایی کلی تولید ) اندازه گیری می شود ، برخی ممکن است مفهوم OEE را استفاده کنند، اما OEE گمراه کننده است ، زیرا برخی از ضرر و زیان ها  مربوط به ساخت و تولید/فرآیند هستند و تنها مربوط به تجهیزات نیستند ، بنابراین ما ازمفهوم OPE استفاده می کنیم.

 ۳ .تصمیم بگیرید که ۱ ٪ افزایش در حجم تولید است ( از سال ) چقدر است . به عنوان مثال؛ تولید در سال ۲۰۱۶ ، ۸۰۰۰۰۰ تن بوده است ، افزایش ۱ ٪ برابر ۸۰۰۰ تن خواهد بود . که به این معنی است اگر شما  بتوانید OPE را ۱ ٪ بهبود دهید، باهمان هزینه های ثابت ۸۰۰۰  تن بیشتر تولید می کنید.

۴ .در مرحله بعد ، ببیند هزینه متغیر چقدر از قیمت فروش (پیشنهاد می کنم از متوسط ​​پیش بینی استفاده کنید ) کمتر است . این حاشیه سود گفته می شود و سود اضافی واقعی است که درصورتی که ۱ درصد بیشتر محصول تولید شود ایجاد می کنید چون هزینه های ثابت یکسان است. فرض کنید قیمت فروش ۱۰۰۰ $ در هر تن است و هزینه متغیر $ ۷۰۰ است ، حاشیه سود ۳۰۰ $در تن است . توجه داشته باشید ، برای هر تن اضافی ، شما مجبور به پرداخت هزینه های متغیر برای تولید آن هستید .

 ۵ . افزایش ۱ ٪ در قابلیت اطمینان ( ۸۰۰۰ تن ) در سال دارای ارزش ۳۰۰ $ × ۸۰۰۰ = ۲.۴ M سالیانه است . اگر شما ترکیبی از محصولات دارید ، حسابداری باید بتواند میانگین وزنی( بسته به حجم، قیمت، و هزینه های متغیر ) برحسب اعداد به شما بدهد.

نکته ارائه شده توسط شرکت IDCON

 

IDCON

 

 

kpi شاخص های کلیدی عملکرد

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *