استیصال در برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات

استیصال در برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات

استیصال و سردرگمی در اجرای برنامه­ ریزی معمولاً به دلیل انجام برنامه­ ریزی دقیق و با جزئیات روی کارهای واکنشی است. از آنجا که کارهای واکنشی در نت مانند تعمیر خرابی­ها، طبیعتشان دارای اولویت انجام ضروری است، برای کسی که منتظر گروه برنامه ریزی برای انجام کار می ماند، منجر به استصیال می شود. هنگامی که تجهیزات خراب می شوند و عملیات تولید کارخانه متوقف می شود، یک برنامه ریزی دقیق و با جزئیات گامی اضافی در فرایند تعمیر است درصورتی که پیشنهاد می شود “تا کار به سرعت انجام شود” برنامه ریزان سعی می کنند تا برنامه کارهای با جزئیات بنویسند و از ابتدا لیست قطعات را بیاورند. این تلاش تاخیر می اندازد در کار اجرایی ضروری و درنتیجه مشکلاتی اتفاق بیفتد. سازمانهایی که برنامه ریزی موفق دارند، روی کارهای کنش گرایانه، برنامه ریزی و تمرکز می کنند. بوسیله تمرکز روی کار، خرابیهای آینده را دور می زنند، این گروه برنامه ریزی، قادر به ایجاد برنامه کارهای خوب و بدون فشار زمان بندی است.

Working-With-Critical-Path-Method-Scheduling-4D-BIM-Planning

 

کار واکنشی حداقل توجه به را قبل از تخصیص کارکنان دریافت میکند. درهمان زمان کل سازمان برنامه ریزی باید به زمان بندی کار کنش گرایانه و همچنین ،دادن بازخورد پس از هر کار برای کمک به برنامه کارهای آینده متعهد باشد. در این روش ، درصد کلی کار واکنشی باید کاهش یابد. بسیاری از شرکتهایی که دپارتمان برنامه ریزی دارند، با مشکلات و نارسایی­های قابل توجهی در کار خود مواجه بوده اند. اغلب سرپرستان ارزش یک برنامه ریزی که شرایط کار، مهارتها و زمان موردنیاز را معین میکند، نمیدانند. این سرپرستان احساس میکنند که اگر یک روش کار دقیق و لیست قطعات ارائه نشده باشد، برنامه ریزی هیچ کاری انجام نداده است”با این وجود حتی با حداقل برنامه ریزی روی کارهای واکنشی و اورژانسی نیز سرپرست می تواند کنترل بهتری در زمان بندی داشته باشد و همچنین از مشکلاتی مثل کار مکانیکی که نیاز به یک جوشکار دارد جلوگیری گردد. تخصیص درست از تخصیص مجدد و تاخیر بعد از ان جلوگیری میکند. برنامه ریزی یک تلاش مهم در جهت کاهش کارهای واکنشی و اهمیت به فعالیت­های کنش گرایانه و بازدارنده است و بشدت برای افزایش بهره وری در نت مهم است. این مفهوم از کار کنش گرایانه و واکنشی مشابه کار غیر برنامه ریزی شده در برابر برنامه ریزی شده نیست.

این مقاله را اینجا دانلود کنید.

استیصال در برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات.pdf (۱۰۰ downloads)

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

میکرو دوره های تلگرامی نگهداری و تعمیرات تیم مارس

تیم مشاوره مدیریت دارایی های فیزیکی مارس (MARS) با همکاری مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *