خانه / اسلایدشو / مقاله اندازه گیری عملکرد نگهداری و تعمیرات : رویکرد کلی
اندازه گیری عملکرد نگهداری و تعمیرات

مقاله اندازه گیری عملکرد نگهداری و تعمیرات : رویکرد کلی

KPI عنوان مقاله : Measuring Maintenance Performance: a holistic approach ( اندازه گیری عملکرد نگهداری و تعمیرات : رویکرد کلی )

چکیده : اندازه گیریهای عملکرد بایستی با استراتژیهای سازمان مرتبط باشد تا به این منظور اطلاعات مفیدی برای تصمیم گیری ها ی موثر و شکل گیری رفتار مطلوب کارکنان فراهم شود دام های مربوط به استفاده بی رویه از KPI های (شاخص های کلیدی عملکرد) معمول در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

همچنین چهار رویکرد برای اندازه گیری شاخص های کلیدی عملکرد مرور می شود. اندازه گیری عملکرد مبتنی بر ارزش (Value-base performance) اثر فعالیت های نگهداری و تعمیرات را بر ارزش آتی سازمان را می سنجد. کارت امتیازی متوازن (BSC) چهار چوبی برای ترجمه استراتژی یه سنجه های عملیاتی فراهم می آورد که در مجموع الزامات حیاتی را برای کمک به موفقیت سازمان فراهم می کند. ممیزی های سیستم، ابزاری برای اندازه گیری فرهنگ سازمانی هستند که به نوبه خود  رویکرد مناسب برای سازماندهی کارکرد نگهداری و تعمیرات تعیین می کنند. کارایی عملیاتی کارکرد نگهداری و تعمیرات سازمان می تواند با همتایانش در دیگر سازمان ها با استفاده از تحلیل پوششی داده ها (Data Envelopment Analysis)محک زده شود در میان این رویکرد ها آن یکی که برمبنای BSC  ایجاد می شود اصول طراحی یک سیستم خوب اندازه گیری عملکرد را شامل می شود. برای تطابق روان رویکرد BSC جهت مدیریت عملیات های نگهداری و تعمیرات در بخش نتیجه گیری یکسری موارد تحقیقی آتی  مرتبط پیشنهاد شده است.

این مقاله با همکاری استاد مطرح نگهداری و تعمیرات دانشگاه تورنتو پروفسور Andrew Jardine  نگاشته شده است.

مقاله اندازه گیری عملکرد نگهداری و تعمیرات : رویکرد کلی (۲۳۳۹ downloads)

همچنین ببینید

چاپ کتاب شاخص های کلیدی عملکرد نگهداشت مطابق با استاندارد EN15341

چاپ کتاب شاخص های کلیدی عملکرد نگهداشت مطابق با استاندارد EN15341 Maintenance Key Performance Indicators …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *