خانه / اخبار و رویدادها / برگزاری کارگاه آموزشی : بهینه سازی فرآیندهای یکپارچه مدیریت دارایی بر اساس مدلهای مرجع

برگزاری کارگاه آموزشی : بهینه سازی فرآیندهای یکپارچه مدیریت دارایی بر اساس مدلهای مرجع

برگزاری کارگاه آموزشی : بهینه سازی فرآیندهای یکپارچه مدیریت دارایی بر اساس مدلهای مرجع

درحاشیه کنفرانس تعالی نگهداری و تعمیرات کارگاه آموزشی با عنوان بهینه سازی فرآیندهای یکپارچه نگهداری و تعمیرات براساس مدل های مرجع ارائه شد.

Ramesh Gulati متخصص و نویسنده معروف در زمینه نگهداری و تعمیرات گفته ” اگر ما نتوانیم کاری را که انجام می دهیم با یک فرآیند توصیف کنیم. عملا نمی دانیم چه کاری داریم انجام می دهیم” . معمولا مشکل ما عدم درک صحیح از سیستم مدیریت دارایی هاست. این عدم درک و شناخت خود منجر به این می شود که نواقص سیستم خود را به خوبی شناسایی نکنیم و راه چاره ای برای آن نداشته باشیم. استاندارد ایزو ۵۵۰۰۰  (ISO 55000) یک استاندارد فرآیندنگر به مدیریت دارایی ها ست. با این وجود تدوین فرآیندهای مدیریت دارایی کار ساده ای به نظر نمی رسد. شاید مدل های تعالی به ما یک مسیر را نشان داده باشند اما این مدل ها هیچ گاه ارتباط بین فرآیندها و عناصر مدیریت دارایی را نشان نداده اند.

در این کارگاه موارد زیر را مطرح شد:

  1. چرا درک مناسبی از سیستم مدیریت دارایی وجود ندارد؟
  2. چگونه مدیریت فرآیندها می تواند به درک بهتر از سیستم مدیریت دارایی کمک کند؟
  3. چگونه می توانیم گلوگاه های سیستم مدیریت دارایی خود را به راحتی شناسایی کنیم و فاصله خود را با بهترین ها شناسایی کنیم؟
  4. چگونه می توانیم سیستم مدیریت دارایی های خود را به صورت متوازن و یکپارچه بهبود ببخشیم ؟

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *