خانه / مطالب آموزشی / تحلیل علل ریشه ای (RCA) / تجزیه و تحلیل علل ریشه ای (RCA) تایتانیک با روش Cause Mapping

تجزیه و تحلیل علل ریشه ای (RCA) تایتانیک با روش Cause Mapping

 فیلم آموزشی :تجزیه و تحلیل علل ریشه ای (RCA) تایتانیک با روش Cause Mapping

«این قسمت تنها برای اعضا قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت نام در سایت اینجا کلیک کنید.»
RCA
Mark Galley

شاید یکی از سوالاتی که تاریخ با آن درگیر بوده است این بوده که چه اتفاقی افتاد که غول پیکرترین کشتی دنیا (البته در زمان خودش) غرق شد. این که ما یک رخداد و اتفاق را به ویژه در تجهیزات تحلیل کنیم به یکی از المان های تعالی نگهداری و تعمیرات یعنی تجزیه و تحلیل علل ریشه ای (RCA) بر می گردد. RCA یا تجزیه و تحلیل علل ریشه ای خرابی در واقع فرآیندی است برای دستیابی به علت یا علل ریشه ای رخدادها که باحذف آن پس از تجزیه و تحلیل آن می توان از وقوع مجدد رخداد یا خرابی به صورت ریشه ای جلوگیری کرد. ابزارهای مختلفی برای تحلیل علل ریشه ای خرابی معرفی شده اند برخی از این ابزارها ساده و شناخته شده تر هستندو که می توان به روش ۵ٌWhy ، Fishbone و یا Why-Why اشاره کرد. با این وجود برای تحلیل علل ریشه ای خرابی ها (RCFA) ابزارهای بهتری معرفی شده اند که از حالت ابزارهای عمومی تحلیل ریشه ای خارج شده و  برای تحلیل خرابی های تجهیزات بکار گرفته می شوند. روش Cause Mapping یک روش توسعه یافته از Why-Why  است که به خوبی در تحلیل مسائل پیچیده به ما کمک می کند.

همچنین ببینید : 

این بار ویدئوی آموزشی در زمینه RCA تقدیم می شود. در این ویدئو Mark Galley  فاجعه کشتی تایتانیک را با استفاده از روش Cause Mapping تشریح می کند. برای پاسخ به این سوال این ویدئو را ببینید. Mark Galley متخصص نگهداری و تعمیرات شرکت Think Reliability است. 

اطلاعات ویدئو :

  • حجم فایل : ۸ مگابایت
  • مدت زمان  : ۰۹:۲۰ دقیقه
  • فرمت فایل : MP4
  • زبان : انگلیسی
  • زیرنویس : دارد (انگلیسی)

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *