حذف مسئله ی علت ریشه ای – RCPE- در نت اصلاحی Reviewed by Momizat on . حذف مسئله ی علت ریشه ای - RCPE- در نت اصلاحیمترجم : رزگار جهاندیدهدراین مثال در صنعت تولید کاغذ ، مکانیک ها یک فعالیت نگهداری و تعمیرات اصلاحی را زمانبندی کرده حذف مسئله ی علت ریشه ای - RCPE- در نت اصلاحیمترجم : رزگار جهاندیدهدراین مثال در صنعت تولید کاغذ ، مکانیک ها یک فعالیت نگهداری و تعمیرات اصلاحی را زمانبندی کرده Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اسلایدشو » حذف مسئله ی علت ریشه ای – RCPE- در نت اصلاحی

حذف مسئله ی علت ریشه ای – RCPE- در نت اصلاحی

حذف مسئله ی علت ریشه ای – RCPE- در نت اصلاحی

مترجم : رزگار جهاندیده

PSدراین مثال در صنعت تولید کاغذ ، مکانیک ها یک فعالیت نگهداری و تعمیرات اصلاحی را زمانبندی کرده اند تا براساس دستور کار صادر شده در آن روز انجام دهند. دستور کار مورد نظر عبارت است از :
تعویض بیرینگ ها در یک رول پرس (Press Roll) به علت سطح بالای ارتعاش.
این کار طوری که انتظار می رفت تکمیل شد و بیرینگ ها و سیل ها طبق برنامه تعویض شدند. ماشین دوباره استارت شد و مجددا تولید کاغذ از سر گرفته شد.
در این جا تصاویر این بیرینگ ها را مشاهده می کنید.

Bearing1 Bearing2

Bearing3 Bearing4

در اینجا چی می بینید. بذارید فرض کنیم که شما تجربه کافی در مورد بیرینگ ها برای این کاربرد به خصوص را ندارید. ما می دانیم که در این صنعت (تولید کاغذ) برای حذف پالپ (Pulp) به کرات تجهیز شسته می شود.
بنابراین سرنخ های عبارتند از :
۱- خوردگی به علت وجود آب در روغن
۲- سیل ها را برای این مورد به خصوص بایستی اصلاح گردند
۳- مواد تشکیل دهند سیل اصلاح شود – چه مواد شیمیایی برای تمیزکاری مورد استفاده قرار می گیرد
۴- بیرینگ ها به شفت جفت شوند
۵- استقرار رویه ای برای بیرینگ ها
در این جا شما چند علت محتمل را مشخص کرده اید بنابراین زمان آن رسیده است که علت خرابی را مشخص و تصدیق نمایید. اجازه دهید که دز زمان مناسب اینکار را انجام دهیم. هر کار اصلاحی یک (Practical Root Cause Problem Elimination (RCPE در مقیاس کوچک است. واضح است که اگر مسئله کمی بزرگتر بود بایستی یک RCPE رسمی تری انجام می شد.

نکته ارائه شده توسط : IDCON

 

توضیح مترجمRoot Cause Problem Elimination™ یک روش ثبت شده توسط شرکت IDCON می باشد. این شرکت در زمینه آموزش ، پیاده سازی سیستم های نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی فعالیت می کند. IDCON معتقد است که RCPE  تنها به تجزیه و تحلیل مسئله – برخلاف(RCFA) – نمی پردازد بلکه مسئله را در نهایت حذف و حل و فصل می کند.

درباره نویسنده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) ، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , در حال حاضر مشاور سیستم های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) هستم. 09120710635 تلگرام jahandidehR@

تعداد نوشته ها : 114

ارسال یک دیدگاه

© 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای Mainmag محفوظ است. تهیه و بهینه سازی: امین نامجو

بازگشت به بالا