خانه / مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات / ۳ نکته ای اصلی که چگونه قطعات یدکی را سریعتر جستجو وپیدا کنیم؟

۳ نکته ای اصلی که چگونه قطعات یدکی را سریعتر جستجو وپیدا کنیم؟

۳ نکته ای اصلی که چگونه قطعات یدکی را سریعتر جستجو وپیدا کنیم؟

پیدا کردن و سفارش دادن قطعات یدکی،برای بسیاری از سازمان های دارایی محور،معضل می باشد.هنگامی که تجهیزات شما خراب می شود یا به نگهداری و تعمیرات روتین نیاز پیدا می کند،پرسنل نگهداری و تعمیرات باید بدانند که کدام یک از قطعات یدکی برای تکمیل (دستور) کار لازم هستند .پس چرا اغلب شرکت ها برای یافتن و سفارش دادن قطعات یدکی با مشکل روبرو هستند؟ یکی از دلایل می تواند این باشد که اطلاعات در زمان انجام دستورکاکاری عجله ای،به طور نادرست و ناقص وارد شده باشند،یا ممکن است اطلاعات تا به حال  به سیستم EAMبرای بار اول ، وارد نشده باشد.

بسیاری از سازمان های دارایی محور،برای کاهش هزینه ها و برای اینکه عملیات را به درستی و پایدار انجام دهند،برمدیریت مؤثر قطعات یدکی تکیه می کنند. اما هنگامی که پیدا کردن و انبارش قطعات یدکی، برای پرسنل نگهداری و تعمیرات مشکل شود، مانع بهره وری/کارایی شرکت خواهد شد . در مورد چگونگی بهبود کارایی و انبارش سریعتر قطعات یدکی در اینجا چند نکته زیر را باید در نظر بگیریم.

همچنین ببینید : 


۱- برای کلیه تجهیزات کاتالوگ مفصلی از قطعات ایجاد کنید.

درست کردن این کاتالوگ ها به شما این امکان را می دهد که  تجهیزات را درEAM  ، با کد قطعه در سیستم خرید، متصل کنید. این امر به برنامه ریزان و تکنسین ها کمک می کند که قطعات یدکی را ،سریعتر و دقیق ترانتخاب کنند،همچنین هزینه های مربوط به قطعات خراب شده را کاهش داده و آچاربدستی (Wrench time)را افزایش می دهد.

«ادامه یاین قسمت تنها برای اعضا (به صورت رایگان) قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت رایگان نام در سایت اینجا کلیک کنید.»
 

۲- مدارک و مستندات فروشنده را سازماندهی کنید و آنها را به محل استقرار و تجهیزات در EAM لینک کنید.

MRO قطعات یدکی  

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

۲ نظرات

  1. سلام ، می خواستم نکته ای را تصحیح کنم در رابطه با MRO ، که مخفف MAINTENANCE – REPAIR – OVERHAUL است ظاهراً جنابعالی OPERATION را بجای OVERHAUL گذارده اید ، لطفاً اصلاح بفرمائید – با تشکر – مسعود منصور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *