خانه / اسلایدشو / دانلود مقاله – مدلی جدید برای نت مبتنی بر قابلیت اطمینان در پالایشگاه های نفت

دانلود مقاله – مدلی جدید برای نت مبتنی بر قابلیت اطمینان در پالایشگاه های نفت

مدلی جدید برای نت مبتنی بر قابلیت اطمینان در پالایشگاه های نفت

A New Model For Reliability Centered Maintenance In Petroleum Refineries

RCMچکیده: – امروزه پالایشگاه ها ، از تجهیزات خود برای دوره های طولانی مدت بدون خاموش کردن بهره برداری می کنند. دلیل این موضوع در درجه اول ، افزایش فشار بازار و در نتیجه فواصل طولانی بین خاموش شدن هاست. این موضوع نیاز شدیدی به قابلیت اطمینان تجهیزات کارخانه ایجاد کرده است .روش های سنتی تضمین قابلیت اطمینان، مانند نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM)، نگهداری و تعمیرات پیشبینانه (Pdm) و مبتنی بر شرایط (CBM) در مواجهه با چنین خواسته ای ناکافی و نامناسب هستند. روش های جایگزین بهبود قابلیت اطمینان، که در حال حاضر در سراسر جهان اتخاذ می شوند عبارتند از اجرای برنامه های RCFA و نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM).

بااین حال پالایشگاه ها و واحدهای صنعتی فرآیندی (Process Plants) اتخاذ متدولوژی های استاندارد RCM را عمدتا به دلیل پیچیدگی و حجم بالای تحلیل مورد نیاز که منجر به طولانی شدن پیاده سازی ، و خدمات تعداد زیادی افراد خبره است، مشکل می یابند.در نتیجه پیاده سازی تنها به تعدای از تجهیزات یا به طور متناوب به یک تجهیز غیر استاندارد محدود می شود.
این مقاله مدل های فعلی مورد استفاده ، الزامات اصلی مدل استاندارد RCM ، گزینه هایی برای RCM کلاسیک ، محدویت های مدل های موجود ، RCM کلاسیک و گزینه های در دسترس برای RCM  را ارائه کرده و سپس در ادامه یک رویکرد سریع پیاده سازی RCM را ارائه خواهد کرد که در عین حال تطابق با RCM استاندارد را تضمین می کند ، بار زیادی را برای پیاده کنندگان ایجاد نمی کند.

مدلی جدید برای نت مبتنی بر قابلیت اطمینان در پالایشگاه های نفت (زبان اصلی) (۱۸۲۰ downloads)

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

میکرو دوره های تلگرامی نگهداری و تعمیرات تیم مارس

تیم مشاوره مدیریت دارایی های فیزیکی مارس (MARS) با همکاری مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات …

۲ نظرات

  1. سلام.من در سایتتون عوض شدم ولی همچنان هیچ مقاله ای نمیتونم دانلود کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *