مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت) Reviewed by Momizat on . مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)نویسنده : رزگار جهاندیدهمدل های تعالی مختلف برای دستیابی به تعالی مدیریت دارایی ، نگهداشت (نگهداری مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)نویسنده : رزگار جهاندیدهمدل های تعالی مختلف برای دستیابی به تعالی مدیریت دارایی ، نگهداشت (نگهداری Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اسلایدشو » مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

نویسنده : رزگار جهاندیدهPAM

مدل های تعالی مختلف برای دستیابی به تعالی مدیریت دارایی ، نگهداشت (نگهداری و تعمیرات) وجود دارد و برخی از آنها در کشور بیشتر از بقیه شناخته شده اند. مانند مدل تعالی مدیریت دارایی کمبل (Campbell) ، مدل تری وایرمن (Terry Wireman) و یا مدل Uptime Elements مربوط به موسسه Reliabilityweb که در واقع آقای Ohanlon مدیر آن هستند.و تا حدی هم مدل آقای کرسپو .
شاید دلیل شناخته شدن این مدل ها بیشتر به خاطر وجود کتاب های معتبری هست که توسط این نویسندگان منتشر شده است. مثلا مدل Campbell در کتاب آپتایم و کتاب asset management excellenceمطرح شده است. یا تعداد کتاب های زیادی که اقای Ohanlon برای مدل uptime در کنار مجله معرف Uptime Magazine خودش منتشر کرده است.
ولی مدلهای تعالی نگهداری و تعمیرات دیگر کم نیستند برخی از آنها به صورت مقالات تحقیقی در ژونال های عملی منتشر شده اند. مثلا” می توان به مدل های تعالی Prasad ، Garg & Deshmukh و غیره اشاره کرد.
در کنار اینها شرکت هایی هم هستند که مدل های خاص خودشون را برای مشنریان دارند. در واقع ممکن است در هیچ کتاب و یا نشریه ای اشاره به آن نشده باشد.
مدل Reliability Excellence® توسط LCE معرفی شده و ادعا دارد که طی ۳۰ سال مدل جامعی رو ارائه کرده است.در پایین سطوح این مدل رو می بینید. اما نکته ای که هست تمامی این مدل ها در طول دوره های مختلف تغییراتی داشته اند.مدل کمبل در ورژن ۳ ام رو توسعه داده است. و سایر مدل ها هم تغییر اتی داشته اند.

rxmodel

پرسش :
نظر شما در مورد مدل های تعالی و اینکه چرا برخی در کشور بیشتر توسعه پیدا کرده اند و لزوم وجود مدل بومی چیست؟ 

درباره نویسنده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) ، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , در حال حاضر مشاور سیستم های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) هستم. 09120710635 تلگرام jahandidehR@

تعداد نوشته ها : 114

ارسال یک دیدگاه

© 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای Mainmag محفوظ است. تهیه و بهینه سازی: امین نامجو

بازگشت به بالا