خانه / اسلایدشو / مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

مدل های تعالی و یا تعالی مدل ها ی نگهداری و تعمیرات (نگهداشت)

نویسنده : رزگار جهاندیدهPAM

مدل های تعالی مختلف برای دستیابی به تعالی مدیریت دارایی ، نگهداشت (نگهداری و تعمیرات) وجود دارد و برخی از آنها در کشور بیشتر از بقیه شناخته شده اند. مانند مدل تعالی مدیریت دارایی کمبل (Campbell) ، مدل تری وایرمن (Terry Wireman) و یا مدل Uptime Elements مربوط به موسسه Reliabilityweb که در واقع آقای Ohanlon مدیر آن هستند.و تا حدی هم مدل آقای کرسپو .
شاید دلیل شناخته شدن این مدل ها بیشتر به خاطر وجود کتاب های معتبری هست که توسط این نویسندگان منتشر شده است. مثلا مدل Campbell در کتاب آپتایم و کتاب asset management excellenceمطرح شده است. یا تعداد کتاب های زیادی که اقای Ohanlon برای مدل uptime در کنار مجله معرف Uptime Magazine خودش منتشر کرده است.
ولی مدلهای تعالی نگهداری و تعمیرات دیگر کم نیستند برخی از آنها به صورت مقالات تحقیقی در ژونال های عملی منتشر شده اند. مثلا” می توان به مدل های تعالی Prasad ، Garg & Deshmukh و غیره اشاره کرد.
در کنار اینها شرکت هایی هم هستند که مدل های خاص خودشون را برای مشنریان دارند. در واقع ممکن است در هیچ کتاب و یا نشریه ای اشاره به آن نشده باشد.
مدل Reliability Excellence® توسط LCE معرفی شده و ادعا دارد که طی ۳۰ سال مدل جامعی رو ارائه کرده است.در پایین سطوح این مدل رو می بینید. اما نکته ای که هست تمامی این مدل ها در طول دوره های مختلف تغییراتی داشته اند.مدل کمبل در ورژن ۳ ام رو توسعه داده است. و سایر مدل ها هم تغییر اتی داشته اند.

rxmodel

پرسش :
نظر شما در مورد مدل های تعالی و اینکه چرا برخی در کشور بیشتر توسعه پیدا کرده اند و لزوم وجود مدل بومی چیست؟ 

همچنین ببینید

کنفرانس “آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات” – ۱۷ و ۱۸ مهرماه دانشگاه الزهرا

کنفرانس “آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات” ۱۷ , ۱۸ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *