پنج دلیل مهم برای تغییر در مدیریت اطلاعات دارایی ها و نگهداری و تعمیرات ؟

پنج دلیل مهم برای تغییر در مدیریت اطلاعات دارایی ها و نگهداری و تعمیرات ؟

نگهداری و تعمیرات یک کسب و کار مهم است، به ویژه برای شرکت های که دارایی محور هستند. بعنوان مثال بدون استانداردهای نگهداری و تعمیرات سختگیرانه و دستورالعمل های مقرراتی مطمئنا میزان حوادثی که در صنعت رخ می دهند بیشترمی شود. اگر تجهیزات کارکرد مناسبی نداشته باشند ، تولید متناوبا” متوقف می شود . و نتیجتا” میلیون ها دلار درامد از دست می رود.شرکت های دارایی محور هرسال میلیون ها  دلار را صرف سیستم CMMS خود میکنند و از تجهیزات (دارایی ها) که نیروی حیاتی کسب و کارشان است حفاظت می کنند. بدیهی است که هرچیزی که بر توانایی تجهیزاتی که در اوج عملکرد خود کار می کند تاثیر بگذارد موجب کاهش سود شرکت خواهد شد. هزینه های نگهداری و تعمیرات بالا است، حتی نگهداری و تعمیرات نادرست تجهیزات ، هزینه ها را بیشتر هم می کند.

همچنین ببینید : 


چه شما بخواهید و چه نخواهید کسب و کار نگهداری و تعمیرات محکوم به تغییر است. نیروی کار نگهداری و تعمیرات مسن تر می شوند و یافتن نیروهای متخصص نگهداری و تعمیرات هر روز سختر و پیچیده تر شده و توسعه و توانمند کردن آنها پر هزینه تر می شود.

بنابراین تمرکز باید بر انجام هوشمندانه ، بهره ورتر کار و کاهش هزینه ها و افزایش تولید باشد. بهرحال این اقدامات آسان نیست. به ویژه اگر در ارتباط با نگهداری و تعمیرات باشد . با این وجود راهکارهایی وجود دارد که می توان آنها را به کارگرفت.

شما دیگر نباید برای مدیریت اطلاعات دقیق دارایی و نگهداری و تعمیرات بر صفحات گسترده تکیه کنید. واقعیت این است که درنهایت، تغییر اجتناب ناپذیر و همیشگی است و باید به منظور ایجاد بهبود در سیستم نگهداری و تعمیرات پذیرفته واجرا شود.

در طول سالها فرصت صحبت با بسیاری از شرکت های دارایی – محور درباره ی چالش هایی که سازمان های نگهداری و تعمیرات با آن روبرو هستند داشته ایم. اجازه بدید به پنج چالش برجسته و دلایل اینکه چرا فعالیت های فعلی مدیریت اطلاعات دارایی و نگهداری و تعمیرات نیاز به تغییر دارند، نگاهی بیندازیم.

«ادامه یاین قسمت تنها برای اعضا (به صورت رایگان) قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت رایگان نام در سایت اینجا کلیک کنید.»
 

۱-دستیابی به داده های نگهداری و تعمیرات با کیفیت بالا

نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *