هزینه های نگهداری و تعمیرات
خانه / مطالب آموزشی / مدیریت هزینه های نت(MCC) / بدهی نگهداری و تعمیرات،هزینه های نگهداری و تعمیرات را تعیین می کند

بدهی نگهداری و تعمیرات،هزینه های نگهداری و تعمیرات را تعیین می کند

بدهی نگهداری و تعمیرات،هزینه های نگهداری و تعمیرات را تعیین می کند

اکثر مدیران نگهداری و تعمیرات ،فشار ناشی ازپایین آوردن هزینه های نگهداری و تعمیرات و در عین حال،بهبود قابلیت اطمینان را احساس می کنند .همانطور که می دانید،هزینه های سالیانه نگهداری و تعمیرات،یک ارتباط قوی به این دارد که چگونه می توانیم در معادن و واحدهای تولید و صنعتی و … ،فرایندهای اساسی مانند برنامه ریزی،زمان بندی و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه اجرا کنیم.

همچنین ببینید : 


اکثر مدیران نگهداری و تعمیرات ،فشار ناشی ازپایین آوردن هزینه های نگهداری و تعمیرات و در عین حال،بهبود قابلیت اطمینان را احساس می کنند .همانطور که می دانید،هزینه های سالیانه نگهداری و تعمیرات،یک ارتباط قوی به این دارد که چگونه می توانیم در معادن و واحدهای تولید و صنعتی و … ،فرایندهای اساسی مانند برنامه ریزی،زمان بندی و نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه اجرا کنیم.عامل دیگری که به شدت بر هزینه های نگهداری و تعمیرات تأثیر می گذارد،بدهی های نگهداری و تعمیرات است.تعریف  IDCON از بدهی نگهداری و تعمیرات عبارت است از ،کل هزینه ی تعمیرات تجهیزاتی که به بازسازی ویا تعمیر نیاز دارند. این تعریف شامل شامل فعالیت های بهبود یا ارتقاء نمی شود،بلکه فقط هزینه های تعمیرات اشکالات موجود در تجهیزات  را شامل می شود. مهم است که به یاد داشته باشید که بدهی های نگهداری و تعمیرات،مبلغ مجموع کل تعمیرات است،زیرا کار نگهداری و تعمیرات صحیح را می توان به تأخیر انداخت اما هرگزنمی توان متوقف کرد.اگر شما هم بر ای عقیده هستید که این موضوع می تواند درست باشد، به این نتیجه می رسید که مجبور به پرداخت بدهی های نگهداری و تعمیرات هستید و هیچ جایگزین دیگری هم ندارد.

دوسازمان یکسان را تصور کنید: کارخانه ای کارامد/بهره ور (Efficient Plant) ،و کارخانه ای بی نظم (Chaotic Plant)، که نوع کارامد آن در ده سال اخیر توانسته است همچنان کارآمدی را حفظ نماید و به صورت مستمر نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه PM ،برنامه ریزی و زمانبندی ودیگر فرایندهای اصلی کار خود را همچنان بهبود دهد. با چنین تعهدی ، آنها منابع خود را به حداکثر رسانده اند و به طور مؤثری بودجه  نگهداری و تعمیرات را مدیریت می کنند و بدهی خود را تا سطح ۳۰۰۰۰۰ دلار نگه می دارند.

«ادامه یاین قسمت تنها برای اعضا (به صورت رایگان) قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت رایگان نام در سایت اینجا کلیک کنید.»
 

تجزیه و تحلیل علل ریشه ای

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *