خانه / مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات / نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات

یک سوال همیشگی در مدیریت دستورکارها این است که مدت زمان انجام دستورکار چقدر است و دستورکار اصولا چه مدت می تواند باز بماند. دستورکارها به دلایل مختلف می توانند باز بمانند. ممکن است قطعه لازم برای اجرای دستورکار موجود نباشد و یا اینکه در اولویت فعالیتهای نگهداری و تعمیرات نباشد و یا اینکه دسترسی لازم برای اجرای فعالیت تعمیرات از طرف بهره بردار داده نشده باشد و خیلی دلایل دیگر. به هر حال به طور معمول انتظار این است که ۸۰% دستور کارها در مدت زمان ۵ روز و یا کمتر بسته شوند.

فراوانی مدت زمان بازماندن درخواست ها
فراوانی مدت زمان بازماندن درخواست ها

شکل زیر توزیع مدت زمان باز ماندن دستورکارها نگهداری و تعمیرات را نمایش می دهد. این نموار به خوبی وضعیت دستورکارها و مدت زمان باز بودن و تعداد آنها را نمایش می دهد.

همانطور که مشاهده می شود. با گذر زمان تعداد دستورکارهایی که بیشتر بازمانده اند از تعداد دستورکارهایی که مدت زمان کمتر ی باز بوده اند و انجام نشده اند کمتر است.

دلیل این امر طبیعی است. هر چه زمان بیشتر سپری می شود ، دستورکارها یا دارای اولویت می شوند؛ یا قطعه آنها تامین می شود و یا امکان دسترسی برای اجرای آنها داده می شود  و الی  ….

با این وجود در انتهای نمودار قله ای داریم که از این قاعده پیروی نمی کند .

این قله ها زمانی بوجود می آیند که باگذر زمان دلایل در صف ماندن دستورکارها برطرف نمی شود و تعداددستورکار ، باگذر زمان نیز، باز انجام نمی شوند. در این صورت باید بر روی این دستورکارها بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

خط مبنا در نمودار هم به منظور دستیابی به شاخص های انجام دستورکارها در مدت زمان معین می تواند کمک کند.

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *