خانه / اخبار و رویدادها / پادکست های نگهداری و تعمیرات (طرح Maintenance Talk)

پادکست های نگهداری و تعمیرات (طرح Maintenance Talk)

پادکست های نگهداری و تعمیرات (طرح Maintenance Talk)

طرح Maintenance Talk چیست ؟ 

Maintenance Talk اسم طرحی است که قصد داریم در آن پادکست های نگهداری و تعمیرات را به صورت منظم هر دو هفته یکبار در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات منتشر کنیم. اهمیت این موضوع به این دلیل است که برای ما که درگیر فعالیت های کاری و شخصی روزمره هستیم امکان مطالعه متون در روزهای کاری ممکن است فراهم نباشد، و مهمتر از همه برخی موضوعات و مفاهیم به صورت شفاهی شاید بهتر از متون متنی منتقل شوند. اسم این طرح که برداشتی از یک طرح مشابه در زمینه مدیریت فرآیندهاست  MaintenanceTalk نامگذاری شده است. هدف از این  طرح ( Maintenance Talk ) تنها آموزش و انتقال مفاهیم نگهداری و تعمیرات نیست. اشتراک دانش گسترده نگهداری و تعمیرات و گفتگو در مورد آن در کانال های تلگرامی هدفی دیگری است که به دنبال محقق کردن آن هستیم.

چرا پادکست نگهداری و تعمیرات

تنها در آمریکا ۴۹% افراد بالای ۱۲ سال به پادکست علاقه‌مندند و از هر ۵ آمریکایی یک نفر در زمان‌های پرمشغله، شنیدن پادکست را در اولویت قرار می‌دهد که این نشانگر این واقعیت است که ۲۰% از مردم این کشور به‌صورت منظم پادکست گوش می‌دهند. اگر بخواهیم به رشد فرهنگ پادکست در جهان اشاره‌ای داشته باشیم، بایستی به رشد دو برابری این پدیده در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ اشاره کنیم که آمار خیره‌کننده‌ای است. همچنین در فاصله‌ی سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، پادکست و پادکستینگ در جهان ۲۳% رشد داشته است. به عبارت دیگر پادکستینگ می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد صوت، از قبیل حوزه‌ی تاثیرگذاری آن و امکان شنیدن پادکست در حین انجام کارهای دیگر –به‌خصوص در زمان‌های مرده‌ای که امروزه در زندگی‌های شهری به وجود آمده است- گام مهمی باشد در توسعه و تثبیت کسب‌وکار نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی و کانون‌های تامین محتوا در این زمینه.

پادکستینگ می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد صوت، از قبیل حوزه‌ی تاثیرگذاری آن و امکان شنیدن پادکست در حین انجام کارهای دیگر –به‌خصوص در زمان‌های مرده‌ای که امروزه در زندگی‌های شهری به وجود آمده است- گام مهمی باشد در توسعه و تثبیت کسب‌وکار نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی و کانون‌های تامین محتوا در این زمینه.

همکاری با Maintenance Talk  

به صورت منظم در مورد موضوعات مختلف نگهداری و تعمیرات پادکست ها و روزهای چهارشنبه هر دو هفته یکبار در سایت منتشر می شوند. اگر موضوعی در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی های فیزیکی دارید . می توانید آن را برای ما ارسال کنید. تا در سایت به اسم و مشخصات شما منتشر کنیم.

موضوعات پیشنهادی :

 • شاخص های نگهداری و تعمیرات (KPI)
 • نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (Pdm)
 • نگهداری و تعمیرات پیشبینانه (Pdm)
 • برونسپاری نگهداری و تعمیرات (MO)
 • آموزش و مدیریت منابع انسانی در نگهداری و تعمیرات
 • تجزیه و تحلیل علل ریشه ای خرابی ها (RCA)
 • نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان
 • مدیریت دستورکارهای نگهداری و تعمیرات
 • مدیریت دارایی های فیزیکی
 • مدیریت قطعات یدکی 
 • سیستم های مکانیزه نگهداری و تعمیرات (CMMS)
 • و …

جهت ارسال پادکست ها با تلگرام مدیر سایت در تماس باشید @jahandidehR و  یا با شماره ۰۹۱۲۰۷۱۰۶۳۵  تماس بگیرید.

پادکست شما در کانال های تلگرامی و سایت منتشر می شود.

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *