خانه / اسلایدشو / مقاله نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) در صنعت نفت و گاز: مروری بر روش ها و تکنیک ها

مقاله نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) در صنعت نفت و گاز: مروری بر روش ها و تکنیک ها

وضعیت دارایی نویسنده : Samuel Telford و دیگران چکیده :پروژه های توسعه ساحلی و فراساحلی در صنعت نفت و گاز عمدتا دارای هزینه سرمایه گذاری بسیار بالاست،  وبرای پیامد های مالی و زیست محیطی اگر یک شکست فاجعه بار رخ می دهد. پتانسیل کافی وجود دارد.

بنابراین، یک رویکرد مدیریت نگهداری و تعمیرات کارآمد و همچنین موثر برای تداوم تولید به شیوه ای ایمن و قابل اعتماد ضروری است. در این مقاله ادبیات موجود در توسعه و کاربردهای نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) در صنعت نفت و گاز مورد بررسی قرار می گیرد.ادبیات اخیر این حقیقت را تقویت می کندکه  CBM نقش حیاتی در جریان روان تولید، بدون توقف، کارآمد و ایمن از تاسیسات نفت و گاز بازی می کند.

ماهیت پیچیده و یکپارچه تاسیسات نفت و گاز به برنامه های CBM خاص که با دقت بالا آماده شده ،با ثبت داده های پایش وضعیت در زمان واقعی ، تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری برای تسهیل در درک دقیق از فواصل نگهداری و تعمیرات ضروری، نیاز دارد.

این موضوع به نوبه خود می تواند بهره برداری بهینه از تجهیزات کارخانه با سطح بالاتری از اطمینان و ایمنی را منجر شود.

مقاله نگهداری و تعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) در صنعت نفت و گاز (۳۴۵۴ downloads)

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

میکرو دوره های تلگرامی نگهداری و تعمیرات تیم مارس

تیم مشاوره مدیریت دارایی های فیزیکی مارس (MARS) با همکاری مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *