نگهداری و تعمیرات در راکتورهای هسته ای

نرم افزار CMMS که نیازهای ویژه ساخت نیروگاه هسته ای را پاسخ می دهد!

نگهداری و تعمیرات در راکتورهای هسته ای

cmms

مترجم : رزگار جهاندیده

شرکت نرم افزاری CHAMPS که یک شرکت پیشرو در ارائه برنامه های نرم افزاری است و برای  بیش از سه دهه فعالیت می کند ، ازیک نرم افزار cmms موفق که برای یک نیروگاه هسته ای بزرگ واقع در جنوب شرقی آمریکاسفارشی شده ، رونمایی کرد. برای فراهم آوردن الزامات دولت فدرال در پشتیبانی کامل از [ITAAC (بازرسی ، آزمایش ، تجزیه و تحلیل ، و معیارپذیرش ) برای پروژه های ساخت و ساز راکتور هسته ای مشتری، CHAMPS برنامه های کاربردی خود را برای پاسخگویی به این قابلیت که در حال حاضر و برای استفاده در آینده نیاز است سفارشی کرد. با سفارشی سازی ، تمام مسائل ITAACپیگیری شده و در سیستم برای پاسخگویی به مقررات دولت فدرال در مرحله ساخت راکتورهای هسته ای و در آماده سازی برای راه اندازی مدیریت می شود . برنامه های CHAMPS شامل گزارشهای وضعیت، نگهداری و تعمیرات، مدیریت تجهیزات، قفل / برچسب گذاری [LOTO))و مدیریت کنترل کار پرسنل است.

برایان گی، مدیر عامل شرکت نرم افزاری CHAMPS در این باره می گوید:” این یک پروژه بسیار مهم است و ما این امتیاز را داریم تا  سیستم رادر محل خدمت به عنوان یک ابزار کلیدی برای این پروژه عظیم ساخت و ساز هسته ای به خدمت بگیریم.مشتری ما همچنان به قابلیت های عملکردی سیستم ما اعتماد بالایی داردو آنها برای این پروژه و نیازهای مداوم مدیریت نگهداری و تعمیرات شان روی آن حساب می کنند. “

 lockout

نمونه ای از قفل / برچسب گذاری (Lockout/Tagout)

بیش از ۳۰ سال است ، برنامه های CMMS / EAMشرکت CHAMPS برای کنترل کار، ایمنی، مجوزها ، مدیریت مواد و پیگیری پروژه در سایت راکتور هسته ای مشتری فعلی بکاربرده می شود. این سیستم همچنان با ارائه گزارش وضعیت و مدیریت گردش کار ، امروز با برنامه ای برای گذر به یک نسل جدید سیستم CHAMPS در آینده ای نزدیک گام برمی دارد. پس از تکمیل رآکتورهای جدید ، تاسیسات هسته ای CHAMPSرا بر روی پلت فرم جدید برای تمام رآکتور مدیریت نگهداری و تعمیرات و مواد اعمال می کنند.

 درباره شرکت نرم افزاری CHAMPS

برای بیش از سه دهه ، شرکت نرم افزاری CHAMPS برنامه های نرم افزاری سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات مکانیزه (CMMS) و مدیریت دارایی های سازمان ( EAM ) را توسعه و ارائه داده است که شرکت های در اندازه ها، پیچیدگی و صنعت مختلف را قادر به بهینه سازی چرخه عمر دارایی های سرمایه ای خود کرده است . CMMS / EAM شرکت CHAMPS به طور مداوم با ترکیب نمودن بهترین شیوه های موجود در صنعت با انعطاف پذیری ذاتی در مولفه هایی برنامه ها معماری مبتنی بر وب، عملیات را بهبود می دهد. صرف نظر از اندازه سازمان یا چیدمان جغرافیایی آن ، CMMS / EAM شرکت CHAMPS برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار برای بهینه سازی دارایی در سراسر شرکت مقیاس پذیر است . دستیابی به کارائی ،نگهداری و تعمیرات، تعمیرات، جایگزینی آنها و یا اسقاطی کردن این دارایی های مهم تعالی عملیاتی را منتج و که منجر به کاهش هزینه و افزایش سود می شود.

[۱] یک مجوز ترکیبی که دارنده آنرا قادر می سازد تایک کارخانه را بسازد و پس از تکمیل آنرا راه اندازی کند، به شرطی که استاندارد های معین مشخص شده در مجوز ترکیبی برآورده شود. این استانداردها بازرسی، آزمایش و تجزیه و تحلیل، و معیارهای پذیرش، یا ITAAC نامیده می شود.(مترجم)

[۲] یک رویه ای ایمنی است که در تحقیقات و صنعت بکاربرده می شود تا اطمینان حاصل شود که ماشین های خطرناک به صورت مناسب خاموش شده و تا تکمیل فعالیت سرویس یا نگهداری و تعمیرات دوباره روشن نمی شوند.

برای دریافت دموی نرم افزاری های این شرکت به آدرس http://www.champscmms.com مراجعه کنید

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات یک سوال همیشگی در مدیریت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *