خانه / مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات / دانلود پوستر: چارچوب قابلیت اطمینان و سیستم مدیریت دارایی آپتایم (Uptime Elements)

دانلود پوستر: چارچوب قابلیت اطمینان و سیستم مدیریت دارایی آپتایم (Uptime Elements)

دانلود پوستر: چارچوب قابلیت اطمینان و سیستم مدیریت دارایی آپتایم (Uptime Elements)

نویسنده : رزگار جهاندیده

همانطور که میدانید مدل های مختلفی در زمینه تعالی مدیریت دارایی های فیزیکی توسعه داده شده اند. شناخته شده ترین این مدل ها به (ویژه در ایران) ، مدل تعالی تری ویرامن ، مدل تعالی کمبل و Uptime Elements (عناصر آپتایم) هستند.

همچنین ببینید : 

موسسه Reliabilityweb که مجله Uptime را منتشر می کند (برای مشاهده و دانلود مجلات اینجا را کلیک کنید) . یک چارچوب به منظور تعالی مدیریت دارایی های فیزیکی دارد که Uptime Elements نامگذاری شده است (چیزی شبیه جدول مندلیف در شیمی. البته این چارچوب با مدل آقای Campbell که به خاطر کتاب ایشان به اسم Uptime: Strategies for Excellence in Maintenance Management به همین اسم شناخته شده است متفاوت است.)

Uptime Elements در سال ۲۰۱۶ بار دیگر ویرایش شد. پیشتر این چارچوب در ۴ بخش REM ، ACM، WEM، LER(قابلیت اطمینان برای نگهداری و تعمیرات ،مدیریت وضعیت تجهیزات ، مدیریت اجرایی کار ، رهبری برای قابلیت اطمینان ) تهیه و تدوین شده بود. که با تغییرات انجام شده مدیریت دارایی های فیزیکی (AM) به آن اضافه شده است. در ویرایش جدید سه بخش اول  یعنی REM ، ACM و WEM در دسته فعالیت های فنی ( Technical Activities) قرار می گیرند. LER (رهبری برای قابلیت اطمینان)  در حوزه فعالیت های رهبری (Leadership) و  AM (مدیریت دارایی) در حوزه فرآیندهای کسب و کار (Business Process) قرار می گیرد.

با توجه به انتشار اولین استاندارد مدیریت دارایی ها ISO 55000 در سال ۲۰۱۴ توسط ISO، این چارچوب طوری طراحی و تدوین شده است که بتواند الزامات ISO 55000 را پوشش دهد. تا سازمان هایی که علاقمند به اجرای این استاندارد هستند بتواند از آن بهرمند شوند.

موسسه Reliabilityweb اخیرا” اقدام به تهیه ۴ پوستر کرده است که شامل موارد زیر است :

  • Uptime® ElementsTM Chart چارت عناصر آپتایم  (که در بالا توضیح داده شد.)
  • Uptime® ElementsTM Transit Map : نقشه مسیر عناصر آپتایم : این نقشه با این هدف تهیه شده است که  بیان کند هر یک از بخش ها عناصر آپتایم یک مسیر منحصربفرد است و هیچ توالی که در چارت عناصرآپتایم  (که ظاهرا” به ترتیب نشان داده شده است) وجود ندارد.
  •  Defect Elimination amplifies the Uptime® ElementsTM   :  ۵ Sources of Defects پنج منبع نقص در واقع رویکردی است برای حذف نقص (Defect Elimination) که ۵ منبع اولیه نقص را نشان می دهد. بعلاوه این پنج منبع اهمیت توانمند کردن نیروهای کاری عملیاتی در بخش های مختلف را در جهت بهبود قابلیت اطمینان نشان می دهد.
  • How Failure Occurs : چگونه خرابی های اتفاق می افتند: درواقع دیاگرام D-I-P-F را نشان می دهد و بیان می کند که در هرمرحله از این دیاگرام چه اتفاقی می افتد. این موضوع به طور مفصل در مقاله  چگونه با تحلیل منحنی P-F قابلیت اطمینان را افزایش دهیم؟  توضیح داده شده است.

قیمت این مجموعه ۸۰$ است. پوسترها را درزیر به صورت رایگان دانلود کنید. از دوست عزیزم مهندس حمید درخشان بابت در اختیار قراردادن این مجموعه سپاس گذارم.

«این قسمت تنها برای اعضا قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت نام در سایت اینجا کلیک کنید.»

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *