چرا افراد از RCM (نت مبتنی بر قابلیت اطمینان) اجتناب می کنند؟

چرا مردم از RCM (نت مبتنی بر قابلیت اطمینان) اجتناب می کنند؟

نظرات یک تسهیلگر (مربی) نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان، داگلاس پلکینت

مقدمه : همه ما ممکن است با این سوال که فرآیند RCM قدر ارزشمند است. و چقدر می تواند به ما در بهبود قابلیت اطمینان تجهیزات کمک کند.مواجه شده باشیم. پروسه طولانی و نیاز به منابع زیاد برای اجرای RCM ممکن است. یکی از دلایلی باشد که ما به متد RCM با چشم تردید نگاه کنیم. در این نوشتار Douglas Plucknette که نویسنده کتاب های متعدد در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات و نویسنده کتاب RCM Blitz است، و تجربه فراوانی در زمینه پیاده سازی و اجرای RCM  در دنیا را  دارد. دیدگاه خود را در این زمینه بیان می کند که چرا افراد از RCM می ترسند و از آن دوری می کنند.

همچنین ببینید : 

تقریبا ۲۰ سال از زمانی که من برای اولین بار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) را یاد گرفتم، می گذرد. به عنوان عضوی از تیم تعمیرات و قابلیت اطمینان پارک کداک، من یکی از چندین فردی بودم که برای شرکت در دوره RCM و ارائه گزارش به تیم، داوطلب شدم. من در آن زمان اصلا به این موضوع فکر نمی کردم که ۲۰ سال بعد بخواهم RCM را تقریبا در شرکت های هر کشوری در سراسر جهان، خودم آموزش دهم. گاهی اوقات به طرز عجیبی، همه چیز تغییر می کند. در یک زمان شما رهبر یک تیم نگهداری و تعمیرات هستید و در زمانی دیگر مربی نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان هستید.

یکی از چیزهایی که در این ۲۰ سال تغییر نکرده است این است که فروش و ارائه  RCMبسیار سخت است. من می توانم ده ها علت را برای شما فهرست کنم که مردم را از RCM دور می کند. اما همه آنها تحت یک واقعیت قرار می گیرند و آن این است که تعداد کمی از مردم واقعا RCM را درک می کنند و می دانند که چه چیزی است.

اشتباهاتی که معمولا درباره RCM می شود عبارتند از:

«این قسمت تنها برای اعضا قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت نام در سایت اینجا کلیک کنید.»

 

Douglas Plucknette : نویسنده کتاب های متعدد در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات و نویسنده کتاب RCM Blitz است. او دارای مدرک مهندسی قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات از انستیوی تکنولوژی Rochester است. درحال حاضر اولویت ایشان مشاوره در زمینه های مختلف نگهداری و تعمیرات است.

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات

نمودار فراوانی مدت زمان انجام دستورکار های نگهداری و تعمیرات یک سوال همیشگی در مدیریت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *