Rcm2
Rcm2

چرا RCM (نت مبتنی برقابلیت اطمینان) کار می کند؟

RCM

چرا RCM (نت مبتنی برقابلیت اطمینان) کار می کند؟

نویسنده : Ricky Smith مترجم : رزگار جهاندیده چرا RCM کار می کند شاید عبارت بهتر این باشد که ” چرا شرکت ها  از RCM استفاده نمی کنند” ممکن است این موضوع باعث تعجب شما شود اما اکثر رهبران (Leader) در بخش عملیات و نگهداری و تعمیرات به درستی ارزش و کاربرد نت مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) را درک نمی کنند و باور دارند که نت مبتنی بر قابلیت اطمینان تنها برای بخش “نگهداری و تعمیرات” است. علاوه بر این بسیاری از رهبران تولید/عملیات و نگهداری و تعمیرات هستند که فکر می کنند RCM بسیار پیچیده ، پرهزینه بوده و تنها برای تجهیزات جدید کارمی کند و مربوط به مسائل نگهداری و تعمیرات است. با این وجود این موضوع دور از حقیقت است.

 “نت مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM2) فرآیندی است که اطمینان حاصل می کند دارایی ها به آنچه که کاربرانشان در شرایط عملیاتی موجودشان نیاز دارند عمل کنند.”

اگر تجهیزات هدف  کاربران نهایی را برآورده نکند (به عنوان مثال نرخ تولید مورد انتظار را برآورده نکند یا خرابی های تجهیزات در یک نرخ غیر قابل قبول رخ می دهند) در این صورت زمان آن رسیده است که نت مبتنی بر قابلیت اطمینان برای تجهیزات اعمال شود.

حل یک مشکل مزمن ممکن است ساده نباشد و شما نمی توانید آن را در حال حاضر حل شده بدانید.هیچ راه حل سریعی برای یک مسئله که برای مدت طولانی وجود داشته است و دردسر ایجاد می کند، وجود ندارد. اگر تجهیز هدف کاربر نهایی را برآورده نمی کند یکی بایستی صبر کند ودر زمینه  RCM آموزش ببیند.

شاید فیلم ” Karate Kid ” را به خاطر داشته باشید جایی که یک استاد کاراته حرفه ای به هنرجوی بی صبر خود می گوید “صبر داشته باش ملخ”.

این مفهوم را که “صبر” نامیده می شود در ابتدا به کاربگیرید سپس شما و همکار تولیدتان در یک دوره ۳ روزه RCM (کارگاه مقدماتی RCM2) شرکت کنید و یک برنامه عملیاتی با مربی خود ایجاد کنید زمانی که از دوره برگشتید می توانید اثری که RCM2 می تواند برتولید ، نگهداری و تعمیرات داشته باشد را به مدیریت نشان دهید. (ممکن است نیاز باشد مربی را به سایت خود بیارید ، در موردش فکر کنید )

یک نکته کلیدی این است که ”  RCM2 را جزئی از زندگی خود قرار دهید در این صورت است که زندگی شما تغییر می کند”

ric  Ricky Smith, CMRP, CPMM مشاورارشد فنی در Allied Reliability. او دارای ۳۰ تجربه به عنوان مدیر نگهداری و تعمیرات ، سرپرست نگهداری و تعمیرات ، مهندس نگهداری و تعمیرات، متخصص آموزش نگهداری و تعمیرات و مشاور نگهداری و تعمیرات و یک نویسنده مشهور در این زمینه است.

   

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

میکرو دوره های تلگرامی نگهداری و تعمیرات تیم مارس

تیم مشاوره مدیریت دارایی های فیزیکی مارس (MARS) با همکاری مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *