کتاب مدیریت انبار و موجودی قطعات یدکی

کتاب مدیریت انبار و موجودی قطعات یدکی
MRO Spare Part Inventory & Storeroom Management

به همراه واژگان تخصصی و چک لیست ممیزی مدیریت قطعات یدکی

اثر: فیلیپ اسلیتر
ترجمه و گردآوری
سعید رمضانی
عباس شریفی
هانی شاهمرادی

معرفی کتاب:
کتاب پیش روی، ترجمه ویرایش دوم کتاب بسیار ارزشمند و کاربردی آقای فیلیپ اسلیتر می باشد.
Slater, Phillip. (2010). Smart Inventory Solutions.
این کتاب، از بین ده ها کتاب مدیریت موجودی قطعات یدکی، به­ منظور ترجمه به زبان فارسی انتخاب شد. آقای فیلیپ اسلیتر از برجسته­ ترین مشاوران مدیریت انبار و موجودی قطعات یدکی، در سطح جهان به شمار می­ رود و پروژه­ های بسیار زیادی را در این زمینه انجام داده ­است و از طرفی مطالب آن به خوبی با شرایط موجود در کشور ایران تطبیق دارد. ویژگی منحصربه‌فرد این کتاب بیان روان و ساده مفاهیم انبار و موجودی قطعات یدکی در کنار نگرشی کاربردی به مفاهیم پیچیده آن و شرح آن ها در قالب مطالعات موردی است.
سخن آقای دال بلان، رییس انیستیتو مارشال در مورد کتاب :
در ویرایش دوم کتاب، فیلیپ اسلیتر یک کتاب بسیار خوب را بهتر کرد. این کتاب یک راهنمای متفکرانه و عملی برای یک موضوع مهم، یعنی مدیریت موجودی قطعات یدکی است که بر اساس تجربه یک فرد مجرب نگاشته شده است. این کتاب به طور واضح بهترین، عملی ترین و مفید ترین کتابی است که من در حوزه مدیریت موجودی پیدا کرده ام. او ابهامات و دغدغه ها را از بین می برد و با ارائه راهکارهای بدیع کمک میکند تا مدیریت موجودی و انبار قطعات یدکی خود را بهبود دهید. به نظر من این کتاب باید در کتابخانه هر مدیری باشد.
خلاصه بخش های کتاب:
بخش اول و دوم کتاب مربوط به مقدمه ای از مدیریت موجودی و ساختارشناسی آن، بخش سوم در مورد تاثیرات مالی انبار و موجودی در سازمان/شرکت، بخش چهارم در مورد تاثیر کارکنان و فرآیندهای سازمان بر سیستم مدیریت موجودی، بخش پنجم مربوط به سیاست ها و رویه های مدیریت انبار و موجودی، بخش ششم با بیان معضلات، تخیلات و چند حقیقت تلخ ذهن مخاطب را به چالش کشیده و از بخش هفتم تا دهم رویکرد مربوط به بهینه سازی فرآیند مدیریت موجودی را شرح داده و روشی کارا برای اجرایی کردن آن در سازمان/شرکت ارائه می شود. نهایتاً در فصل یازدهم نیز مطالعه موردی برای اجرای این رویکرد، آورده شده است.

فصول:
بخش اول: مقدمه­ ای بر راهکارهای هوشمندانه برای مدیریت موجودی
بخش دوم: ساختارشناسی مدیریت موجودی قطعات یدکی
بخش سوم: تأثیر مالی موجودی
بخش چهارم: کارکنان و فرآیندها
بخش پنجم: سیاست­ها و رویه­ ها
بخش ششم: معضلات، تخیلات و چند حقیقت تلخ
بخش هفتم: انبار قطعات یدکی
بخش هشتم: هفت اقدام برای کاهش موجودی
بخش نهم: فرآیند بهینه­ سازی مدیریت موجودی
بخش دهم: اجرای اقدامات برای نیل به نتیجه
بخش یازدهم: مطالعات موردی

پیوست ها:
پیوست الف: برنامه­ ریزی مواد و قطعات مورد نیاز نگهداری و تعمیرات (اثر: پروفسور کرسپو مارکز)
پیوست ب: سؤالات مربوط به ممیزی وضعیت انبار و قطعات یدکی
پیوست ج: واژه‌نامه تخصصی مدیریت انبار و موجودی قطعات یدکی

20be318سعید رمضانی، عضو هیات علمی دانشگاه و عضو هیات مدیره انجمن نت ایران است. وی در زمینه نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی ها فعالیت دارد. از ایشان چهار کتاب دیگر با عناوین ترجمه استاندارد مدیریت دارایی ها “Asset Management: Iso55000:2014 ” و ” واژگان و اصطلاحات علمی نگهداری و تعمیرات” که ترجمه استاندارد Maintenance Terminology: EN 13306 : 2010 می باشد و کتاب تشخیص و پیش بینی هوشمند عیوب در سیستم های مهندسی (Intelligent Fault Diagnosis & Prognosis)، و مرجع علمی کاربردی نگهداری و تعمیرات(نگهداشت)، به چاپ رسیده است. علاقه مندان می توانند جهت تهیه با شماره ۰۹۱۲۲۰۰۲۴۰۶، ۸۸۳۶۹۷۵۶ ، تماس حاصل نمایند

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *