دانلود کتاب : کنترل دیداری : بکارگیری مدیریت دیداری در کارخانه

کنترل دیداری : بکارگیری مدیریت دیداری در کارخانه

خصوصیات کتاب:

  • توضیح دادن چگونگی ایجاد سیستم مدیریت بصری و تقویت فرایند تولید
  • دستورالعمل قدم‌به‌قدم برای آماده‌سازی و ساخت تابلوهای بصری سایه و Kanban

سیستم ارتباط بصری به کارکنان بخش تولید کمک می‌کند بتوانند مقادیر قابل‌توجهی از اتلاف در فعالیت‌های روزانه را حذف کنند. کنترل بصری به کمک ابزارهایی نظیر سیستم رنگ‌آمیزی بخش‌های مختلف کارخانه، مقیاس بندی و علائم نشان‌دهنده اهمیت هر بخش به ساده‌سازی و تعیین شاخص باهدف افزایش تولید، بهره‌وری و سود می‌پردازد.

برای کسب اطمینان خاطر و پیشگیری از پیامدهای پیش‌بینی‌نشده، کنترل بصری باهدف پیاده‌سازی همه جزییات مدیریت بصری به همه بخش‌های واحد صنعتی لازم و ضروری است. مدیریت بصری تفسیر جامعی از چگونگی یادگیری مبانی ۵s برای تبدیل مجموعه صنعتی به محیط کاری با عملکرد بصری کامل را فراهم می‌آورد. این مبانی شامل دایره وسیعی از دستورالعمل‌ها و روش‌هایی جهت پیاده‌سازی مؤثر سیستم مدیریت بصری و تفسیر نقش این سیستم برای به‌کارگیری استراتژی جابه‌جایی است.

این کتاب شامل:

  • اصول و مبانی Kanban، جایگزین کردن مواد و تأسیس دپارتمان نگهداری و تعمیرات بصری
  • جزییات نقش مدیران در پیاده‌سازی و حمایت از سیستم کنترل بصری واحد صنعتی
  • معرفی ابزارهای بصری مانند تابلوهای Kanban و سایه، استانداردهای ارتباط بصری و ابزار پایش

کتاب حاضر جهت تسهیل فرایند، جزییات موردنیاز برای یادگیری پیاده‌سازی اصول ارتباط بصری در یک مجموعه صنعتی، از چیدمان واحد تا ساختار کلی آن و بخش‌ها و ابزارهای کنترل بصری را موردمطالعه قرار می‌دهد. نویسندگان دستورالعمل‌هایی جهت تسریع فرایند تغییر فرهنگ، در کنار مراحل قدم‌به‌قدم برای تهیه تابلوهای Kanban و سایه را فراهم آورده‌اند. همچنین روش‌های ارزیابی در طول زمان برای فاکتورهایی مانند عملکرد، پیشرفت با رویکرد افزایش دقت بررسی‌شده است.

 

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

میکرو دوره های تلگرامی نگهداری و تعمیرات تیم مارس

تیم مشاوره مدیریت دارایی های فیزیکی مارس (MARS) با همکاری مجله تخصصی نگهداری و تعمیرات …

۲ نظرات

  1. سلام بر مهندس توانا …………….. هر چه گشتیم لینک دانلود رو پیدا نکردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *