خانه / مطالب آموزشی / EAM ها در مقابل CMMS ها : تفاوت سیستم های مدیریت دارایی سازمان و سیستم های رایانه ای نگهداشت

EAM ها در مقابل CMMS ها : تفاوت سیستم های مدیریت دارایی سازمان و سیستم های رایانه ای نگهداشت

EAM ها در مقابل CMMS ها : تفاوت سیستم های مدیریت دارایی سازمان و سیستم های رایانه ای نگهداشت

مترجم : سید احمد رضوی آل هاشم ، کارشناس و متخصص نت

اساسا بازار نرم افزارهای نگهداشت و مدیریت دارایی در اختیار دو نوع محصول است: سیستم های مدیریت دارایی سازمان  (EAM) و سیستم های مدیریت نگهداشت مکانیزه (CMMS). این دو اصطلاح به طور گسترده در همه جا استفاده می شود، اما هیچ وقت مشخص نبوده که تفاوت بین آن­ها چیست، به ویژه هنگامی که سعی می کنید تصمیم بگیرید کدام سیستم نرم افزاری را برای کسب و کارتان خریداری نمایید.
دانستن این که بسیاری از محصولات CMMS خود را به عنوان سیستم های EAM و یا به عنوان ترکیب  EAM / CMMS  معرفی کرده ­اند، کمکی برای حل این سردرگمی نمی­کند. در ابتدا، این محصولات همه ادعاهای مشابهی را مطرح می کنند و به نظر می رسد کارهایی مشابه انجام دهند. همه آنها در راستای نگهداشت هستند، همه اشتراک های مبتنی بر فضای ابری را ارائه می دهند؛ و بسیاری از آنها ویژگی های اضافی مانند مدیریت موجودی و ردیابی دارایی را فراهم می کنند. برخی از بسته های نرم افزاری CMMS حتی ویژگی هایی را ارائه می دهند که به طور سنتی در دامنه سیستم های  EAMقرار می گیرد: مانند ماژول های خرید یا ابزار مدیریت همزمان سایت­های متعدد. دو سوال مهم مطرح می شود. در بازار امروزی، جایی که معماری وب و برنامه های تلفن همراه برای این دوره معقول هستند و پشتیبانی از سایت های متعدد بیشتر و بیشتر شده است، آیا تفاوت قابل توجهی بین سیستم EAM و CMMS وجود دارد؟ آیا به نقطه­ای رسیده ایم که هنوز نقطه ابهامی وجود دارد که آیا این دو سیستم اساسا یکسان هستند یا نه؟ پاسخ ها: بله، تفاوت وجود دارد، و نه، آنها یکسان نیستند. هر محصولی که ادعا می کند یک سیستم EAM است، لزوما دارای قابلیت های EAM واقعی نیست. در حالی که این درست است که خط بین EAM و CMMS از ۲۰ سال پیش به وضوح تعریف نشده است، اما این دو نوع نرم افزار همچنان تفاوت زیادی در رویکرد و عملکرد دارند.

همچنین ببینید : 


 .

«ادامه یاین قسمت تنها برای اعضا (به صورت رایگان) قابل رویت است.  جهت ورود به سایت اینجا  و جهت ثبت رایگان نام در سایت اینجا کلیک کنید.»
 

سیستم رایانه ­ای مدیریت نگهداشت چیست؟

نگهداری و تعمیرات-cmms-eAM-مدیریت دارایی

درباره رزگار جهاندیده

رزگار جهاندیده (مدیر سایت مین مگ) هستم، ارشد مهندسی صنایع - صنایع دانشگاه علم و صنعت , و 10 سال سابقه در زمینه نگهداری و تعمیرات و سیستم های مدیریت دارایی های فیزیکی .در حال حاضر مشاور و مدیرپروژه های مدیریت دارایی و نگهداری و تعمیرات و مدیریت فرآیندهای کسب و کار در مرکز آیریم (www.i-REAM.com) ، عضو انجمن بین الملی نگهداری و تعمیرات آمریکا (SMRP) و سردبیر مجله نگهداری و تعمیرات اطمینان هستم. موبایل : 09120710635 تلگرام : jahandidehR@

همچنین ببینید

دوره آموزشی نگهداری و تعمیرات (کاربردی و شرایط وِیژه)

دوره های آموزشی تخصصی نگهداری و تعمیرات تیم مشاوره مدیریت مارس ۱۵ درصد تخفیف برای …

۲ نظرات

  1. شبیر قهری صارمی

    با سلام
    من پانزده سال در صنعت در ضمیمه برنامه ریزی نت و نت سابقه دارم و چند سیستم را پیاده سازی کرده ام .پیشنهاد همکاری با مجموعه شما را دارم با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *